Reklama
 
Blog | Ivan Derer

The Saints are coming

Prvních 600 mužů je připraveno k prvnímu kolu války s Chobotnicí Rio de Janeira. Elitní brazilská jednotka (Força Nacional de Segurança publica) nastupuje do boje pouze v případech státní krize. Evidentně, situace ve městě krizi připomíná. Střelba na policejní stanoviště a vypalování autobusů plnejch lidí. Dvacet mrtvejch jen během vánočních svátků, zraněný se ani nepočítaj.

 

Co je to za lidi? 

 

Komando, vycvičený v USA a v Izraeli. Vedou normální život, ať už policejní nebo civilní, ale pořád maj sebou pager, kterej může kdykoliv zapípat. Během několika hodin sou připravený k akci kdekoliv v Brazílii. Maj tak vysoký platy, že nemaj problémy s korupcí.

Reklama

 

Maj "license to kill."

 

Dívám se na pláž, kde si děti hrajou. Mám u toho divnej pocit.

 

Co způsobilo, že bylo nutný tyhle lidi aktivovat a poslat sem?

 

Někdy začátkem roku 2006 došlo v několika favelách k následující situaci.

Banditi přestali platit policejní ochranu. Zní to absurdně, ale je to tak. To, že sou místní banditismus, policie i politika propojený, nikoho přece nepřekvapí.

Policajti řekli OK a vytvořili milice, který do zmíněnejch favel vtrhly a převzali kontrolu. Psal sem o tom v jinym článku

 

Druhej důvod je typickej pro Rio a budí spíš úsměv, kdyby nešlo o život.

 

Dvanáct drogovejch bossů bylo na sklonku roku 2006 převezeno z Ria do věznice s maximální ostrahou ve státě Paraná.

V Bangu (nejvetsi veznice v Riu) maj banditi všechno povolený. Kámoši bachaři přimhouřej oči a tak vězni maj povolený ženský návštěvy, televizi a co je nejdůležitější, funkční mobil, pomocí kterýho organizujou kolegy a svoje podnikání venku.

 

Sou to vlastně takový lázně.

 

Naproti tomu v Catanduvas(Paraná), kde už sedí brazilskej Jánošík, Fernandinho Beira-Mar, kterej způsobil podobný peklo v roce 2003, neni televize, vzduch jednou za den na půl hodiny, ženy akorát nakreslený na betonový zdi a telefonní signál rušenej do vzdálenosti pětset metrů ode zdi zařízení.

 

Neni divu, že se chlapům nechtělo. Tak tlačili na vládu pomocí mrtvejch lidí ve vypálenejch autobusech.

 

A The Saints are coming.

 

Těžkou techniku zajišťuje armáda. Letadla, vrtulníky a vojenský lodě se blíží k městu. Obrněný vozidla se už možná příští tejden objeví v ulicích.

 

Budou přece Pan Americký hry, to město VYČISTÍME.

 

A The Saints are coming.

 

Maj nesplnitelnej úkol. Ne sřílet pouliční prodejce drog, ale najít skutečný hlavy Chobotnice a ty setnout.

 

Kam se dostanou, je jasný.

 

Do vil politiků na pláži v Buzios, na farmy prominentních policajtů v Minas Gerais a do apartmánů oblíbenejch celebrit v Sao Paulu.

 

 

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.
Reklama