Reklama
 
Blog | Ivan Derer

Proč se trápit

Pane předsedo vlády. Dovedu si představit nejistotu v jaké se nacházíte. Jak prosadit neuvěřitelně potřebné reformy a zároveň si nezadat mediálně s komunisty nebo socialisty. Jak spojit rozdělenou společnost a zvýšit výkon české ekonomiky, předsedat Evropské unii a zároveň pracovat na jejim rozložení a to v situaci, kdy nemáte parlamentní jistotu. Jak získat na svou stranu LID? Mám pro Vás řešení.

Je to vyzkoušený a viděl sem to na vlastní oči. Funguje to neuvěřitelně spolehlivě.

Odborový předák Luiz Ignácio Lula da Silva (zkráceně Lula – brazilsky Chobotnice) byl v předvečer druhého kola brazilských voleb v roce 2002 v zoufalé situaci. Jeho PT ( strana práce) neměla žádnou výraznou převahu a sám prezidentský kandidát Lula měl před sebou svojí poslední životní šanci.

V předchozích volbách vstupoval třikrát do druhého kola jako suverénní vítěz kola prvního, ale protože se proti němu v kole druhém všichni spikli, prezidentské volby pravidelně o pár procent prohrával.

Reklama

Hned po prvním kole roku 2002 teda zmírnil komunistickou rétoriku a ostříhal vous, který musel evokovat když ne Marxe, tak určitě kubánského Vůdce.

Druhý kolo vyhrál, při inauguraci brečel jako dítě, vyhlásil balík radikálních reforem a brazilská měna Real zastavila strmý pád vůči Dolaru.

Druhé volby v minulém roce (2006) už vyhrál s totální převahou šedesáti pěti procent. Real se za čtyři roky vlády Chobotnice zhodnotil z 3,86 Realu za USD na 2,12.

Všechny indikátory brazilské ekonomiky od roku 2002 rostou a jasné volební vítězství v minulém roce ukazuje to, že i národ zažívá určitou větší nebo menší míru zlepšení za poslední čtyři roky.

Komunismus už dávno neletí. Hitem dneška je tvrdá finanční politika, vývoz a prostor pro zahraniční investice. Soběstačnost v zásobování ropou vyhlásila Brazílie před dvěma lety. 

Vývoz drahokamů se od roku 2002 ztrojnásobil a energetická krize z roku 2002 je minulostí o který se už ani nemluví.

Jak to sakra Chobotnice dokázal, když výsledky voleb do parlamentu v roce 2002 by se daly nazvat patem?!

Opozice dávala jasně najevo, že nemíní tolerovat výstřelky fousatýho odboráře!

Člověk by si řek, že je Lula asi výbornej v tom, jak přesvědčit politické odpůrce. A to je to, co by se Vám, pane předsedo, mohlo dnes v Česku hodit.

Když se zmatený novináři ptali zmíněných, "svobodně"(v Brazílii je povinnost volit) zvolených zástupců lidu, proč zvedají ruku pro vládní návrhy zákonů, dostali známou odpověď, že jejich srdce jim přikazovalo volit v souladu se zájmy národa.

Prasklo to v roce 2005, kdy poslanec Roberto Jefferson vystoupil před novináře a řek, že vládní Strana Práce poskytuje finanční podporu opozičním poslancům ve formě měsíčního platu. Peníze se nosily v kufříkách po parlamentu a muži i ženy, ještě červení od prudkých opozičních keců, vyndavali z kufříků svazky zhodnocující se měny(asi 12000 USD měsíčně) a strkali si je za košili.

Zdálo se, že "Mensalão" může být tím, co prezidentovi rok před volbama zlomí krk.

Chobotnice to ustál a s tím i jeho politika.

Poslední výzkum v Brazílii ukazuje, že většina lidí si myslí, že politici pracujou málo, hlavně jim de o jejich vlastní prospěch a pokud by měli být přirovnáni ke zvířeti, nejčastěji padlo slovo krysa.

To ale nic nemění na tom, že sou vlastně všichni spokojený a země prosperuje.

Takže pane předsedo, proč se trápit.

Zdá se, že i to co je fakt těžko pochopitelný, může bejt přece v zájmu dobrý věci.

Ale dívat se na to nedá.

 

 

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.
Reklama