Reklama
 
Blog | Ivan Derer

Klid na práci

Někde jsem zaregistroval výzvu ke klidu na práci.

Ano, je potřeba toho klidu, pamatuju si to, jak elity komunistického národa a potom elity českého národa k této slastné a vytoužené chvíli, kdy se kolem nás vznáší ten sametový a zvláštně jemný, plyšový klid, dlouhodobě vyzývaly.

Můžeme se s ním pomazlit a vrátit se ke svým turbínám nebo šunkovým nářezům. Do roku 2011 vstupujeme tedy naplněni klidem k práci, s duší rozechvělou porozuměním nad těžkostmi toho světa řídících státníků & manažírků, kteří musí každodenně navštívit psychologa, aby poté dokázali dál v klidu formovat naše životy.

Letmé pohledy do pracovního klidu České republiky jsou ovšem znovu a znovu zdrojem neklidu.

Reklama

Například dnes jsem zjistil, že doktorka, která ošetřuje Malou Natálku, nepodporuje úprk doktorů před českým státem. Doktorka ovšem není původem z ČR… V blýskavém týdeníku jsem se dočetl, že všichni doktoři, kteří odcházejí, jsou Cvach.

Lidem, kteří zachraňují životy, je tedy přilepena pověst toho nejodpornějšího typa. Doktor Štrosmajer & doktor Blažej, ti zůstávají, ti by nikdy nikam nešli! A co primář Sova…ten by zřejmě zdrhnul za Emou.

Dokonce známej v hospodě říká, že odcházej spíš jako ty blbí doktoři…to jsem četl den předtim v Motherfuckeru Dnes.

Doktoři inkasujou jednu ránu za druhou a podpory se jim dostává od lidí, jako je například rat (česky Rath) a celá ta strana, která situaci zase využívá politizačně. Ministr zdravotnictví se vyjádří, že když fakt všichni odejdou, odstoupí a mess za něho uklidí někdo jinej.

Fakt zoufalý…

Odcházejícím doktorům, během první skutečné české krize od roku 1989, doporučuju skutečně odejít – udělal jsem to už před deseti lety a můžu tedy z vlastní zkušenosti říct, že je to nejlepší, co se dá udělat.

Odejít a platit daně někde jinde.

Částečně to pomáhá na zoufalou duši – nepřispívání měsíčně žádnou částkou na český klid na práci ani na klidně vládnoucí ruský agenty ani na klidně kradoucí český pantáty.

Přispívám jinejm mafiánům, ale to nějak bolí míň.

Jelikož jsem se díval na novoroční projev pana prezidenta, vím, že v roce 2011 bude klidu na práci habaděj. Jenom je potřeba se semknout a ještě víc semknout.

Jsa semknut jak nejvíc to jde, hledím do budoucnosti, která je za hranicemi České republiky všechno možný, jenom ne klidná.

Tenhle neklid bych ovšem za žádnej klid nevyměnil.

 

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.
Reklama