Reklama
 
Blog | Ivan Derer

Karneval

Ve městě stoupá horko. Lidi už na pláži tančej a východ Slunce kýčovitě ozařuje oceán, kde surfaři berou svoje první ranní vlny. Bom Carneval, zdraví se lidi tak, jako my si řikáme ¨Šťastný a veselý.¨ Dáváme vale masu (maso-carne), tak vzniklo slovo, který teď označuje pravej opak lidskýho chování. Karneval začíná dnes, bude trvat do příští středy a mě se v kanclu objevil na stole papír, tak jako všem ostatním zaměstnancům, že to nemám přehánět s pitim. Minulej rok nám firma napsala, ze máme při každý nový známosti použít novej kondom a nemíchat drinky a drogy. Mě to pobavilo, ale někdo se rozčílil, že teda drogy zvlášť je v pohodě a když má někdo furt jeden vztah, používá teda furt jeden kondom! Ale všichni na to kašlou, dělaj si z toho legraci. Vždyť se na ten mejdan všichni těšíme celej rok!

Hodně známejch odjíždí z města, Karneval nesnášej. Jiný přijížděj. Všichni se ale dneska odpoledne nebo zejtra ráno potkaj někde na předměstí osmimiliónovýho města. Ve frontách se nedá dělat nic, jen čekat, že se to snad hne a pít pivo, který prodavači roznášej mezi automobilistama.

Někdo vyleze z auta a na odstavnym pruhu si udělá mejdan. Kolona se hejbe rychlostí pět metrů za půl hodiny, takže jednou za čas auto potlačíme. Nervózní jedinci, co se fakt chtěj někam dostat, maj prostě smůlu. Cha, lidi si pouštěj hudbu z auťáků, místo kufru obrovský bedny. Na to všechno pálí letní Slunce a nálada je výborná. Když se setmí, řidiči už sou v euforii.

Školy samby se hystericky chystaj na defilé. Královny jednotlivejch škol samby sou dneska mediální hvězdy a jejich úsměvy sou všude kolem nás. Sou nejkrásnější, sou tak dokonalý, že vypadaj jak vyrobený počítačem. Kalhotky si nemůžou brát, protože by jim proužky tang hyzdily postavu. Poskytujou rozhovory, z kterejch musí bejt každýmu jasný, že sou nejen nejhezčí, ale taky nejchytřejší!

Reklama

Všichni dumaj, kdo to tentokrát vyhraje. Závěrečný defilé na Sambodromu (což je speciální stadión jen pro tančící lidi, krasavice a hudebníky ) je totiž v podstatě sportovní událost připomínající skoky na lyžích. Porota hodnotí styl, hudbu, krásu…a spoustu dalších věcí. Vítěz bere všechno a hlavně finanční odměnu, která se rok od roku zvyšuje. Neověřený informace řikaj, že celá show je financovaná místníma gangama, který si tak pročistěj trochu peněz. Vždyť vystavět obrovský alegorický vozy a ušít kostýmy tak, aby byly co nejfantastičtější, stojí dneska spousty peněz.

Viceprezidenta jedný z nejznámějších škol samby, Mangueira, zastřelili nájemný střelci předevčírem, spolu s jeho manželkou, v autě. Pak se ukázalo, že kromě toho, že měl rád sambu, měl eště taky rád nelegální herny na jihu města.

Alegorický vozy – Pořád čekám ty děsný fousatý ksichty na Prvního máje!

Nevim z čeho to dělaj, ale sou to obrovitý konstrukce, na kterejch tančej lidi. Kolem hudebníci tlučou do bubnů furt stejnou melodii. Tahle melodie bude znít městem pět dní. Z tribun je slyšet nadšenej křik, jako kdyby nastupovali fotbalisti k finále mistrovství světa.

 Kone.jpg

Já kolikrát jen pitomě zírám v televizi na ty gigantický kýče.

Kriminálníci z celý země se sjížděj a jejich cesty se brzy protnou s prvníma turistama. Americkýmu turistovi může někdo stokrát řikat, aby si nebral sebou na Sambodrom foťák, von si ho přesto veme a pak si de někam stěžovat, že ho někdo zmlátil a vokrad. Policajti nerozuměj anglicky a když se Američan rozčiluje, zavřou ho do cely.  Český turisti si eště navíc vemou sebou pasy, peníze a letenku a pak chtěj, aby je ňákej českej diplomat, bez těhle věcí, dostal domu.

Lidi už teď v práci nejsou. Spousta jich je zrovna dneska nemocná. Cha, ty maj ale smůlu, začíná Karneval a oni onemocněj.

'' Hele, tu schůzi zrušíme.'' volá mi kolega, se kterym sem se včera dohod, že eště zkusíme dneska něco udělat.

''Co pro tebe znamená karneval?'' je jedna z nejčastějších otázek.

''Já osobně se teda budu snažit to přežít '' napadá mě a koukám kolem sebe na prázdnej kancl.

Doufám, že se za tejden všichni ve zdraví sejdem.

 

 

 

 

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.
Reklama