Reklama
 
Blog | Ivan Derer

Floaters

Z rádia je slyšet hluk reklam a keců. Neposlouchám to a piju ranní kafe. Čtu si ranní špatný zprávy ze světa. Z hluku, co se line z rádia se najednou ozve, že politici dostávaj přidáno 7 procent, čimž se například plat předsedy vlády vyhoupne na 160 tisíc. Je to hezká zpráva.

Suma mi připadá směšná, pokud by to fakt měl bejt plat předsedy normální vlády. Všichni ale víme, co se v Česku děje.

Chlap, co vyhrál volby hlavně díky tomu, že většinu lidí už nebavilo sledovat nekonečnou vládu socialistů, posledních sedum měsíců tápe v kaši český politiky a na špinavou práci má názor jako prezident republiky na peníze, dostane odměnu.

A s nim spousta dalších podobnejch typů. Asi je na to prostě ňákej zákon.

Reklama

Nechtěl sem fakt nikdy psát o politice, protože nejen že jí nerozumim, ale navíc výkony, který podávaj dnešní týmy z první ligy sou podobný výkonům českejch fotbalistů a funkcionářů z takzvaný první ligy, takže proč se tim vůbec zabejvat. Daně v Česku neplatim, tak co.

Ale ta zpráva o zvýšení platů lidem, který fakticky jenom kecaj a nic nevytvářej, mi prostě nedá. Připomíná mi to situaci ve firmě.

Řikáme jim s kamarádem " floaters". Lidi, který maj neuvěřitelnou schopnost proplouvat situací z jednoho místa na ještě vyšší a líp placený. Nic nevytvářej, jenom kecaj. Sou viditelný jako ty největší mediální hvězdy. Skoro denně od nich příde email, kterej je tak dlouhej, že se nedá přečíst. Na schůzích všem lidem zadaj obrovitý množství "action pointů", člověk se na ně dívá ohromeně a nechápe, kde se bere ta jejich schopnost prodat nic za miliony.

Chodim po kanclu a dívám se na ně. Nechápu, že je někdo nevyrazí. Jakto, že sou tady celou věčnost, "floatujou" z místa na místo, do firmy přijímaj hlavně kámoše, když se votrkaj, tak klidně i manželky nebo milenky, otvíraj si svůj bussines běžně na základě toho, že se ocitnou zrovna na místě, kde je pořádnej konflikt zájmů, když od nich něco potřebujete, nikdy nic neudělaj a vymyslej spoustu objektivních důvodů??

Maj spousty kamarádů. Dokonce i mezi lidma, který NEJSOU floaters. Jakto, že dokážou vytvořit dojem, že nula má obsah?!

Teď , při poslechu ranního rádiovýho bloku reklam, kde vystupuje snad jedinej dobrej českej politik Čtvrtníček, mi to došlo.

Floaters sou firemní politici.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.
Reklama