Reklama
 
Blog | Ivan Derer

Challenge Yourself

Koho nezajímá REKLAMA na mojí novou knihu, ať to nečte.

Reklama

NOVÁ KNIHA O BRAZILSKÝCH DOBRODRUŽSTVÍCH ČECHA Derera

 V těchto dnech vychází román Challenge Yourself – třetí dílo Ivana Derera. V  příběhu z brazilského ostrova se mihne  dokonce i….  

Už třetí „brazilský román“ v těchto dnech vydává Ivan Derer. Po knihách Kratka zprava a Město bohů tentokrát zabrousil do temnějšího žánru v díle nazvaném Challenge Yourself.

Challenge Yourself vypráví skutečností inspirovaný příběh pětice lidí, kteří se při mořské vyjížďce dostanou až na tajemný opuštěný ostrov. Pak se ale ukáže, že onen ostrov možná vůbec není tak opuštěný, jak se zdá. Nevinný výlet se změní v peklo. 

Ivan Derer ve své literární tvorbě využívá svých zážitků, které mu zprostředkovává dlouholetý pracovní pobyt v Jižní Americe.  

Zasazení knihy do exotického prostředí ovšem autorovi nebrání se vyjadřovat i k české současnosti. Jeden ze štěků v Challenge Yourself tak dostal i Křesťanský Politik, případně kniha s názvem Modrá, nikoli zelená planeta.

Autor ostatně dopředu upozorňuje případné čtenáře z řad ortodoxních příznivců politických stran, že kniha se jim asi líbit nebude.  

S dvou až tříměsíčním spožděním navíc vychází už tradičně i autorovo CD, tentokrát pod hlavičkou skupiny Derer band.

Jmenuje se taktéž Challenge Yourself a jeho hudební styl Ivan Derer s nadsázkou charakterizuje jako „něco mezi Rollins bandem, Rolling Stones, U2, Depeche Mode, Nickem Cavem, Lou Reedem, White Stripes a rapem“.

Derer band tvoří Ivan Derer (zpěv), Otakar Mandelík (kytara, elektronika) a Miroslav Mach (elektronika).  

Challenge Yourself vychází 21. června 2007 s ilustracemi Jolany Kahounové-Ruchařové. 

Kniha má 187 stran a 13 ilustrací, její součástí je i zmíněné hudební CD, které bude k dostání v hudebninách někdy koncem roku. Cena knihy zatím není stanovena, ale lze očekávat, že se bude pohybovat v příznivé relaci kolem 80 korun. Cena CD bude pravděpodobně jen o málo vyšší. Ostrovy.jpg

Uvedení knihy na trh bude provázet netradiční reklamní kampaň ve stylu guerilla marketingu. V rámci kampaně bude kniha zanechávána na různých místech, jako by si ji tam jen odložil nějaký čtenář – na tramvajových zastávkách, ve vozech metra, ve vlaku, na veřejných záchodcích a podobně.

 

 

ROZHOVOR S AUTOREM KNIHY IVANEM DEREREM 

 Vaše předchozí knihy jste prý psal při pracovních poradách na svém mobilním telefonu. Je to pravda?

Je to pravda. Zejména první dvě knihy jsem psal střídavě v barech, letištních halách a na firemních schůzích. Na schůzích to vypadalo, ze si něco důmyslně zaznamenávám a na letišti jsem si krátil kolikrát deseti i více hodinové čekání. 

A psal jste tímto způsobem i knihu Challenge Yourself?

Tuto knihu jsem psal víc na počítači než na mobilu. Bral jsem si totiž ten počítač na schůze. 

Kde se kniha odehrává? O čem je?

Kniha se odehrává zhruba sto kilometrů jižně od Rio de Janeira, v ostrovní oblasti u města Angra dos Reis. Byli jsme tam několikrát s mým kamarádem Ole na vyjížďce jeho člunem a jednou se to opravdu zvrhlo tak, jak to popisuju v knize. Výlet pětice lidí na opuštěný ostrov se bohužel změnil v peklo, kdy nakonec účastníci museli bojovat o své životy. Já jsem ten boj bohužel nevyhrál. 

Pracujete v Brazílii. Jsou zážitky v knize autobiografické?

Ano. Většinou. Případně si pomůžu zážitkem kámoše z baru. V první knize to byl často dotazovaný příběh se smrtí kamaráda Carlose. To se stalo v mém oblíbeném baru, kam chodím po surfování. To neštěstí se stalo den předtím, než jsem tam dorazil já. 

Ve vaších knihách vystupují mimo jiné politici a další české osobnosti. Proč? Myslíte, že by je kniha pobavila?

V mojí poslední knize se čeští politici vyskytují jenom na hromadě pitomostí, takže nemyslím, ze hrají v příběhu nějakou významnou roli, až na jednoho. Kniha by určitě pobavila ty politiky, kteří berou život trošku s nadsázkou a tak i svou veřejnou roli. Ortodoxnímu představiteli, případně fanouškovi, ODS, ČSSD, KSČM, KDU-ČSL nebo SZ bych čtení knihy nedoporučil. 

Má vaše nová kniha něco společného s těmi předchozími?

Samozřejmě má. Mě. 

A čím se vaše nová kniha od těch předchozích liší?

Předchozí knihy byly víc zaměřené na běžnou realitu života. Challenge Yourself je víc fantazijní. 

Knihy vydáváte samonákladem, napadlo vás oslovit nějaké nakladatelství?

Napadlo, před vydáním první knihy, Kratka Zprava. Většina nakladatelství neodpověděla, případně si ze mě dělali legraci, jedině z Brna (nakladatelství Petrov) přišla poměrně normální reakce, ale nakonec jsem skončil u nakladatelství ŠEL, kterým tímto děkuji. S dalšími knihami už nakladatelství obtěžovat nehodlám, myslím si, že to, že vynechám většinu mezidodavatelů, jenom prospěje ceně knih. 

Jak se knihy dostávají k vašim čtenářům?

Lidi si knihy kupují na dobírku pres internet (http://ivanderer.com) a nebo se ozve nějaká knihovna. Knihy jsou v knihkupectvích, jejichž seznam je také na zmíněném webu. Také sou knihy občas k nalezení na veřejných záchodcích nebo stanicích metra. 

Jaké máte od čtenářů reakce?

Většinou píší, že se jim to líbí a dotazují se, stejně jako vy, zdali jsou zážitky autentické. Chtěl bych, aby mi někdo taky napsal, že se mu to nelíbí, to by mě potěšilo. 

V jakém nákladu kniha vychází a kde bude k dostání?

Můj tradiční náklad je tisíc kusů a kniha bude k dostání na mém internetovém obchodě (http://ivanderer.com/obchod.html) a v knihkupectvích, kde se odhodlají knihu nabízet. Mimo jiné se titul objeví i v koloniálu týdeníku Respekt. Aktualizovaný seznam knihkupectví bude k dispozici taktéž na výše zmíněné adrese. 

Chtěl byste ještě něco vzkázat svým čtenářům?

Čtenářům bych chtěl vzkázat, ať se mi nebojí napsat, protože nejsem tak příšernej, jak vypadám na fotkách. 

Ole.jpgDále bych chtěl upozornit na výtvarnou stránku knihy.

Obrázky Jolany Kahounové přesně vystihují atmosféru příběhu a jejich ZVĚTŠENINY budou i součástí uvedení knihy na trh.

To se uskuteční 21.6. ve 20:00 – to je ZA TÝDEN, v soukromém baru U Karla ve Spálené ulici č.10 v Praze (kousek vedle Ypsilonky), kde zároveň vystoupí i skupina Derer band a jako předskupina tam vystoupim já.

Pivo, rum a jídlo bude na baru. Kafe taky, a když ne, tak ho přinese Petr.

Stavte se a uvidíte to.

Heslo pro vstup do baru je: CHALLENGE YOURSELF ?

 

Jde o veselou a neohlášenou akci navazující na tradice českého undergroundu, takže není třeba o tom informovat své řídící důstojníky.  

 

Ptala se:  Irena Hejdová  

 

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.
Reklama